518
edits
(Creating a new section.) |
m (→Donkey Kong Country: Updating.) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
== Donkey Kong Country == | == Donkey Kong Country == | ||
{| class="wikitable dktable-brown" | {| class="wikitable dktable-brown" style="text-align:center" | ||
! Terrain | !colspan=2| Terrain ||rowspan=2| Music | ||
|- | |- | ||
| | !Current<br \>designation || Name in ''DKC'' manual | ||
|- | |- | ||
| | |colspan=2|Jungle || DK Island Swing | ||
|- | |- | ||
|Underwater || Aquatic Ambiance | |colspan=2|Underwater || Aquatic Ambiance | ||
|- | |- | ||
| | |colspan=2|Ruins || Voices of the Temple | ||
|- | |- | ||
| | |colspan=2|Forest || Forest Frenzy | ||
|- | |- | ||
| | |colspan=2|Treetops || Treetop Rock | ||
|- | |- | ||
| | |colspan=2|Factory || Fear Factory | ||
|- | |- | ||
| | |Boss arena ||rowspan=2| ''N/A'' || Bad Boss Boogie | ||
|- | |- | ||
| | |Ship || Gang-Plank Galleon | ||
|- | |- | ||
| | |Snow || Mountain || Northern Hemispheres | ||
|- | |- | ||
| | |Cave ||rowspan="3"| Caves || Cave Dweller Concert | ||
|- | |||
|Walkway || Life in the Mines | |||
|- | |- | ||
|Ice cave || Ice Cave Chant | |Ice cave || Ice Cave Chant | ||
|- | |- | ||
| | |Minecart ||rowspan="2"| Mines || Mine Cart Madness | ||
|- | |- | ||
| | |Mineshaft || Misty Menace | ||
|} | |} |
edits