1,657
edits
mNo edit summary Tag: Mobile edit |
|||
Line 17: | Line 17: | ||
==Enemies== | ==Enemies== | ||
{|border=1 cellspacing=0 cellpadding=3 style="border-collapse:collapse"style="text-align: center" | |||
!Sprite | |||
!Name | |||
!Count | |||
|- | |||
|[[File:SML2-SpikedBallsprite.png]] | |||
|[[Furizo]] | |||
|3 | |||
|- | |||
|[[File:SML2Furiko.png]] | |||
|[[Furizo|Furiko]] | |||
|2 | |||
|- | |||
|[[File:Piranha Plant Statues.png]] | |||
|[[Piranha Plant (statue)|Piranha Plant statue]] | |||
|9 (small)<br>2 (big) | |||
|- | |||
|[[File:SML2Genkottsu.png]] | |||
|[[Mechanical fist]] | |||
|3 | |||
|- | |||
|[[File:Karamenbo.png]] | |||
|[[Karamenbo]] | |||
|5 | |||
|- | |||
|[[File:Don Gabamen SML2.png]] | |||
|[[Floating Face]] | |||
|5 | |||
|- | |||
|[[File:SML26GCWarioSprite.png]] | |||
|[[Wario]] | |||
|boss | |||
|} | |||
==Gallery== | ==Gallery== |
edits